Instalacje Odgromowe


Co sekundę Ziemia doświadcza około 1800 burz. Zjawisko naturalne jest bardzo powszechne i nie mniej niebezpieczne. Na szczęście człowiek nauczył się chronić siebie i swój dom przed wyładowaniami, niszczący wszystko na swojej drodze. W celu ochrony domów i budynków przed wyładowaniami atmosferycznymi należy postawić specjalną ochronę.

Instalacja ochrony odgromowej to poważna sprawa. Poradzą sobie z tym tylko Ci, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia do budowy takich instalacji. Złożoność pracy zależy od wielkości domu, liczby pięter budynku, lokalizacji innych obiektów na dachu i innych funkcji.


Instalacja ochrony odgromowej budynków i budowli może obejmować takie prace:

Instalacja po budynku;
Instalacja uziemiająca;
Instalacja ochrony przeciwprzepięciowej;
Wykopy ziemne;
Instalacja przewodów prądowych i łączników montażowych.

Aby instalacja systemów ochrony odgromowej była skuteczna i naprawdę chroniła obiekty przed niszczącym działaniem elementów, musi być prawidłowo zainstalowana.
Ochrona odgromowa składa się z trzech części:

pręt przechwytujący;
zwody poziome i pionowe;
pętla uziemienia.

Uziemienie jest równie ważną częścią ochrony, ponieważ przyczynia się do bezpiecznego rozprzestrzeniania się prądu na powierzchni ziemi.
Dokładne obliczenia, zrozumienie mechanizmu działania zainstalowanego sprzętu może uratować budynki i ludzi. W przypadku nieprawidłowej instalacji nie można zagwarantować działania ochrony odgromowej.
Ochrona odgromowa jest niezbędną częścią każdego budynku. Struktury, które go nie mają, są narażone na duże wyładowania prądowe.
Ochrona odgromowa prywatnego domu jest ważnym zagadnieniem bezpieczeństwa. Jest to równie ważne, jak instalowanie zamków na drzwiach lub kratach okiennych. W czasie burzy małe domy często stają się celem błyskawic. Prowadzi to do pojawienia się pożarów, a nawet prowadzi do ludzkich ofiar.
Aby chronić swoich bliskich przed niebezpieczeństwem, instalacja ochrony odgromowej powinna być priorytetowym zadaniem natychmiast po zakończeniu budowy.


Cena ochrony odgromowej na Podkarpaciu zależy od stopnia złożoności projektu, ilości pracy, liczby obiektów i innych ważnych parametrów.
Firma „ElektroWat” wykonuje prace związane z instalacją ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi w krótkim czasie. 

Wykorzystujemy najlepsze materiały, narzędzia z podnośnikiem koszowym który firma ma na stanie


Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Google Analytics

Google Analytics to usluga uzywana w naszej witrynie, która sledzi, raportuje ruch i mierzy, w jaki sposób uzytkownicy wchodza w interakcje z tresciami naszej witryny, abysmy mogli ja ulepszac i swiadczyc lepsze uslugi.

Facebook

Nasza strona internetowa umozliwia polubienie lub udostepnienie jej tresci w sieci spolecznosciowej Facebook. Aktywujac go i korzystajac z niego, wyrazasz zgode na polityke prywatnosci Facebooka: https://www.facebook.com/policy/cookies/

Twitter

Zintegrowane tweety i uslugi udostepniania Twittera sa uzywane na naszej stronie internetowej. Akceptujac je i korzystajac z nich, wyrazasz zgode na polityke prywatnosci Twittera: https://help.twitter.com/pl/rules-and-policies/twitter-cookies